Team

En av våra styrkor är våra många olika discipliner som finns samlade under ett och samma tak. Vår bredd gör att vi kan erbjuda en helhetslösning som vi genom erfarenhet vet att många av våra kunder värdesätter högt. Här hittar du oss som kommer hjälpa dig med ditt projekt.

Vet du vem du söker?

Greger Adelbrant, Värnamo

Byggledare infrastruktur

Direkt: 010-130 03 89 | Mobil: 076-677 06 20

greger.adelbrant@bsv.se

Helena Almborg, Värnamo

Inredningsarkitekt, formgivare

Direkt: 010-130 03 20

helena.almborg@bsv.se

Josefine Almhill, Jönköping

Formgivare, A-projektör

Direkt: 010-130 03 44 | Mobil: 0702-14 62 69

josefine.almhill@bsv.se

Mikael Andersson, Nässjö

Byggledare infrastruktur, kvalitets- och miljöchef

Direkt: 010-130 03 03 | Mobil: 0705-67 67 16

mikael.andersson@bsv.se

My Andersson, Värnamo

Brandingenjör

Direkt: 010-130 03 21 | Mobil: 079-006 63 66

my.andersson@bsv.se

Stefan Andersson, Nässjö

Byggledare infrastruktur

Direkt: 010-130 03 82 | Mobil: 0707-75 49 87

stefan.andersson@bsv.se

Jonathan Bardh, Kalmar

Markprojektör

Direkt: 010-130 07 06 | Mobil: 0704-54 97 06

jonathan.bardh@bsv.se

Patricia Barna, Jönköping

Landskapsingenjör

Direkt: 010-130 07 14 | Mobil: 079-006 87 54

patricia.barna@bsv.se

Peter Bergholm, Kalmar

Senior Landskapsarkitekt

Direkt: 010-130 07 01 | Mobil: 0709-10 52 30

peter.bergholm@bsv.se

Ulf Bergkvist, Växjö

Byggledare infrastruktur

Mobil: 070-572 12 26

ulf.bergkvist@bsv.se

Jonathan Berglund, Göteborg

BIM-projektör

Direkt: 010-130 03 97 | Mobil: 072-401 81 47

jonathan.berglund@bsv.se

Roy Bergquist, Växjö

Byggledare infrastruktur

Direkt: 010-130 03 88 | Mobil: 0706-99 71 96

roy.bergquist@bsv.se

Johan Berkán , Motala

Konstruktör, projektör

Direkt: 010-130 07 42 | Mobil: 0736-38 69 50

johan.berkan@bsv.se

Magnus Bernhardsson, Kalmar

Mark-/VA-projektör

Direkt: 010-130 03 81 | Mobil: 0720-50 52 15

magnus.bernhardsson@bsv.se

Samuel Birath, Jönköping

Projekt-/byggledare, kontrollansvarig, cert. besiktningsman

Direkt: 010-130 03 65 | Mobil: 0766-77 96 65

samuel.birath@bsv.se

Elin Bolmstad, Jönköping

A-projektör (föräldraledig)

Direkt: 010-130 03 73 | Mobil: 0703-22 03 73

elin.bolmstad@bsv.se

Andreas Boström, Jönköping

Regionchef Nord, projekt-/byggledare, cert. besiktningsman, kontrollansvarig

Direkt: 010-130 03 64 | Mobil: 0766-77 96 64

andreas.bostrom@bsv.se

David Brandberg, Jönköping

Bygg- och Projektledare

Direkt: 010-130 03 41 | Mobil: 072-601 12 72

david.brandberg@bsv.se

Kristina Östberg Carlsson, Värnamo

Administratör

Direkt: 010-130 03 12

kristina.ostberg-carlsson@bsv.se

Andrej Ciszewski, Jönköping

Byggnadsutformare, A-projektör

Direkt: 010-130 03 43 | Mobil: 0702-88 33 43

andrej.ciszewski@bsv.se

Camilla Collryd, Värnamo

Administratör

Direkt: 010-130 03 39

camilla.collryd@bsv.se

Josefine Dahl, Göteborg

Arkitekt SAR/MSA

Direkt: 010-130 03 90 | Mobil: 076-492 57 79

josefine.dahl@bsv.se

Martina Dahl, Borås

A-projektör, cert. brandprojektör, kontrollansvarig (tjänstledig)

Emilia Dahlin, Jönköping

K-projektör

Direkt: 010-130 03 55 | Mobil: 072-092 88 55

emilia.dahlin@bsv.se

Gabriel Dursun, Värnamo

A-projektör, IT-ansvarig

Direkt: 010-130 03 11

gabriel.dursun@bsv.se

Amir Duzel, Värnamo

Fastighetsingenjör, energiingenjör, cert. miljöbyggsamordnare

Direkt: 010-130 03 85

amir.duzel@bsv.se

Rolf Efvergren, Jönköping

Landskapsarkitekt LAR/MSA

Direkt: 010-130 07 12 | Mobil: 079-006 87 02

rolf.efvergren@bsv.se

Ulrica Ek, Nässjö

A-projektör

Direkt: 010-130 03 60 | Mobil: 070-246 43 60

ulrica.ek@bsv.se

Anders Elmvret, Jönköping

Projekt-/byggledare, KA, BAS-P, besiktningsman

Direkt: 010-130 03 77 | Mobil: 0707-98 17 59

anders.elmvret@bsv.se

Karin Elvby, Värnamo

Konstruktör (föräldraledig)

Direkt: 010-130 03 57 | Mobil: 0707-83 81 17

karin.elvby@bsv.se

Emmy Ericsson, Värnamo

Ekonomiassistent

Direkt: 010-130 03 26

emmy.ericsson@bsv.se

Tom Ericsson, Värnamo

tf Regionchef Öst, projekt-/byggledare, byggingenjör SBR, kontrollansvarig, besiktningsman

Direkt: 010-130 03 06 | Mobil: 0708-46 06 66

tom.ericsson@bsv.se

Robin Ernebark, Värnamo

Konstruktör

Direkt: 010-130 03 32

robin.ernebark@bsv.se

Josefin Ernstdotter, Borås, Göteborg

Arkitekt SAR/MSA

Direkt: 010-130 03 94 | Mobil: 0709-40 56 64

josefin.ernstdotter@bsv.se

Lucas Franzén, Jönköping

A-projektör

Direkt: 010-130 03 56 | Mobil: 070-589 23 55

lucas.franzen@bsv.se

Hanna Fredriksson, Borås, Göteborg

Arkitekt SAR/MSA

Direkt: 010-130 03 93 | Mobil: 0709-40 56 61

hanna.fredriksson@bsv.se

David Gewert, Jönköping

Markprojektör

Direkt: 010-130 03 68 | Mobil: 076-492 04 68

david.gewert@bsv.se

Johnny Grauengaard, Värnamo

VD, Arkitekt MAA/MSA

Direkt: 010-130 03 01 | Mobil: 0703-42 48 88

johnny.grauengaard@bsv.se

Kire Gulevski, Värnamo

Senior Konstruktör

Direkt: 010-130 03 35 | Mobil: 0702-68 90 30

kire.gulevski@bsv.se

Emma Gundstedt , Motala

K-projektör (föräldraledig)

Direkt: 010-130 03 49 | Mobil: 0702-67 33 49

emma.gundstedt@bsv.se

Sabrina Hansson, Jönköping

Arkitekt SAR/MSA (föräldraledig)

Direkt: 010-130 03 47 | Mobil: 0700-09 93 47

sabrina.hansson@bsv.se

Fredrik Hanzek, Jönköping

Projekt-/byggledare infrastruktur

Direkt: 010-130 03 50 | Mobil: 0721-41 81 45

fredrik.hanzek@bsv.se

Mats Hellman, Värnamo

Hållbarhetsspecialist, miljöingenjör MSc

Direkt: 010-130 03 31 | Mobil: 0706-20 87 93

mats.hellman@bsv.se

Martin Henriksson, Jönköping

Arkitekt SAR/MSA

Direkt: 010-130 03 78 | Mobil: 0705-52 16 80

martin.henriksson@bsv.se

Cathrine Hermansson, Kalmar

Senior Landskapsarkitekt

Direkt: 010-130 07 05 | Mobil: 0725-62 87 85

cathrine.hermansson@bsv.se

Hannah Hjort, Värnamo

A-projektör

Direkt: 010-130 03 27 | Mobil: 072-601 81 37

hannah.hjort@bsv.se

Annacarin Holm, Värnamo

Regionchef Syd, fysisk planerare

Direkt: 010-130 03 34 | Mobil: 0720-14 13 34

annacarin.holm@bsv.se

Jan-Eric Holmgren, Kalmar

Mark-/VA-projektör

Direkt: 010-130 03 80 | Mobil: 0705-93 85 79

jan-eric.holmgren@bsv.se

Jörgen Hurtig, Värnamo

Energirådgivare, cert energiexpert, cert energikartläggare

Direkt: 010-130 03 51 | Mobil: 0705-63 68 88

jorgen.hurtig@bsv.se

Johanna Hårsmar, Jönköping

A-projektör

Direkt: 010-130 03 45 | Mobil: 0703-37 13 45

johanna.harsmar@bsv.se

Tommy Jarebrink, Värnamo

Projekt-/byggledare, besiktningsman

Direkt: 010-130 03 16 | Mobil: 0706-68 75 77

tommy.jarebrink@bsv.se

Max Jigander, Värnamo

K-projektör

Direkt: 010-130 03 29

max.jigander@bsv.se

Andrine Johansson, Borås, Göteborg

Arkitekt

Direkt: 010-130 03 79 | Mobil: 0704-23 93 91

andrine.johansson@bsv.se

Ann-Charlotte Johansson, Värnamo

Ekonomi/Löner

Direkt: 010-130 03 23

ann-charlotte.johansson@bsv.se

Lisa Johansson, Göteborg

Arkitektpraktikant

Direkt: 010-130 03 91

lisa.johansson@bsv.se

Stefan Johansson, Borås

Bygg-/projektledare

Direkt: 010-130 03 52 | Mobil: 072-401 93 02

stefan.johansson@bsv.se

Linnéa Josefsson, Värnamo

Energiingenjör

Direkt: 010-130 03 19

linnea.josefsson@bsv.se

Seif Kadhim, Jönköping

A-projektör/formgivare

Direkt: 010-130 03 46 | Mobil: 072-092 84 46

seif.kadhim@bsv.se

Jesper Kallhed, Jönköping

Projektör, sakkunnig kulturvärden (K)

Direkt: 010-130 03 75 | Mobil: 0709-48 73 75

jesper.kallhed@bsv.se

Alma Karabegovic, Värnamo

Arkitekt

Direkt: 010-130 03 33

alma.karabegovic@bsv.se

Fuad Karabegovic, Värnamo

Arkitekt

Direkt: 010-130 03 25

fuad.karabegovic@bsv.se

David Karlsson, Nässjö

Mark-/VA-projektör

Direkt: 010-130 03 62 | Mobil: 070-651 47 53

david.karlsson@bsv.se

Robert Karlsson , Kalmar

Markprojektör (föräldraledig)

Direkt: 010-130 07 03 | Mobil: 0725-62 87 87

robert.karlsson@bsv.se

Peter Kjöller, Värnamo

Projekt-/byggledare, kontrollansvarig, besiktningsman

Direkt: 010-130 03 40 | Mobil: 0702-39 70 35

peter.kjoller@bsv.se

Mattias Larsson, Jönköping

A-projektör

Direkt: 010-130 03 84 | Mobil: 0722-50 03 84

mattias.larsson@bsv.se

Per Lidby, Nässjö

Byggledare infrastruktur

Direkt: 010-130 03 86 | Mobil: 0736-21 63 35

per.lidby@bsv.se

Daniel Lillienberg, Värnamo

Brandingenjör, kontrollansvarig

Direkt: 010-130 03 87 | Mobil: 0722-49 33 87

daniel.lillienberg@bsv.se

Terese Liljeholm, Kalmar

Landskapsingenjör

Direkt: 010-130 07 04 | Mobil: 0709-10 41 12

terese.liljeholm@bsv.se

Maria Lindahl, Värnamo

Senior Arkitekt SAR/MSA

Direkt: 010-130 03 36 | Mobil: 0790-79 93 36

maria.lindahl@bsv.se

Mats Lindberg, Jönköping

Markprojektör

Direkt: 010-130 07 13 | Mobil: 079-006 87 53

mats.lindberg@bsv.se

Henrik Lindström, Växjö

Konstruktör

Direkt: 010-130 03 71

henrik.lindstrom@bsv.se

Jenny Lindström, Kalmar

A-projektör/Projektledare

Direkt: 010-130 03 18 | Mobil: 072-092 85 18

jenny.lindstrom@bsv.se

Peter Lindqvist, Jönköping

Senior Konstruktör

Direkt: 010-130 03 14 | Mobil: 0707-92 85 14

peter.lindqvist@bsv.se

Henrik Magnisson, Värnamo

Byggledare infrastruktur

Direkt: 010-130 03 83 | Mobil: 0705-88 28 12

henrik.magnisson@bsv.se

Jörgen Markström, Motala

Konstruktör

Direkt: 010-130 07 43 | Mobil: 070-755 28 11

jorgen.markstrom@bsv.se

Thomas Mårtensson, Kalmar

Senior mark- och trädgårdsingenjör

Direkt: 010-130 07 02 | Mobil: 0709-10 52 31

thomas.martensson@bsv.se

Linda Nielsen, Värnamo

Ekonomi/kundreskontra

Direkt: 010-130 03 13

linda.nielsen@bsv.se

Kenneth Nordquist, Jönköping

Markingenjör

Direkt: 010-130 07 11 | Mobil: 076-492 62 11

kenneth.nordquist@bsv.se

Hanna Ogstedt, Värnamo

Konstruktör

Direkt: 010-130 03 38 | Mobil: 0790-79 53 38

hanna.ogstedt@bsv.se

Johanna Ohlin, Värnamo

A-projektör, cert. miljöbyggsamordnare

Direkt: 010-130 03 37

johanna.ohlin@bsv.se

Sophy Olsson, Göteborg

Arkitekt Cert. TIL2/ SAR/ SIR/

Direkt: 010-130 03 96 | Mobil: 079-006 10 06

sophy.olsson@bsv.se

Marcin Pieczara, Växjö

Arkitekt SAR/MSA

Direkt: 010-130 03 70 | Mobil: 0700-49 93 70

marcin.pieczara@bsv.se

Mikael Rigert, Borås

Regionchef Väst, projekt-/byggledare, kontrollansvarig, besiktningsman

Direkt: 010-130 03 02 | Mobil: 0703-25 02 65

mikael.rigert@bsv.se

Kristoffer Rosborg, Motala

Konstruktör, projektör

Direkt: 010-130 07 41 | Mobil: 0725-65 52 13

kristoffer.rosborg@bsv.se

Ellen Rubensson, Jönköping

Konstruktör

Direkt: 010-130 03 63 | Mobil: 0705-91 23 63

ellen.rubensson@bsv.se

Mats Sandberg, Jönköping

Landskapsarkitekt LAR/MSA

Direkt: 010-130 07 10 | Mobil: 076-492 62 10

mats.sandberg@bsv.se

Rebecka Sjöding, Kalmar

Plan- och Landskapsarkitekt

Direkt: 010-130 07 07 | Mobil: 0700-92 87 07

rebecka.sjoding@bsv.se

Terese Svensson, Värnamo

Markprojektör, trafikutredare (föräldraledig)

Direkt: 010-130 03 10

terese.svensson@bsv.se

Emma Schurtenberger, Värnamo

A-Projektör (föräldraledig)

Direkt: 010-130 03 15

emma.schurtenberger@bsv.se

Hanna Sjölander, Jönköping

A-projektör

Direkt: 010-130 03 04 | Mobil: 0707-78 13 04

hanna.sjolander@bsv.se

Jonas Sjöö, Växjö

Arkitekt SAR/MSA

Direkt: 010-130 03 08 | Mobil: 0790-73 03 08

jonas.sjoo@bsv.se

Alisa Spahic, Växjö

K-projektör

Direkt: 010-130 03 09

alisa.spahic@bsv.se

Thomas Spjuth, Nässjö

Senior Arkitekt

Direkt: 010-130 03 61

thomas.spjuth@bsv.se

Zsuzsanna Szakacs, Jönköping

A-projektör

Direkt: 010-130 03 76 | Mobil: 0790-75 03 76

zsuzsanna.szakacs@bsv.se

Josefine Sävqvist, Värnamo

Arkitekt SAR/MSA

Direkt: 010-130 03 42

josefine.savqvist@bsv.se

Martina Söderström, Värnamo

Markprojektör

Direkt: 010-130 03 58

martina.soderstrom@bsv.se

Olof Temar, Jönköping

Energiingenjör

Direkt: 010-130 03 74 | Mobil: 0703-88 33 74

olof.temar@bsv.se

Jona Valsdottir, Värnamo

Byggnadsutformare, A-projektör

Direkt: 010-130 03 17

jona.valsdottir@bsv.se

David Wikström, Jönköping

Konstruktör

Direkt: 010-130 03 69 | Mobil: 0703-43 16 92

david.wikstrom@bsv.se

Rune Younan, Borås

A-projektör

Direkt: 010-130 03 59 | Mobil: 0709-40 56 68

rune.younan@bsv.se